Neler yeni

Facebook Lasso, TikTok’a Rakip Olarak Geliyor | Kullanıma Ne Zaman Sunulacak?

Konu Bilgileri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Tiktok kategorisinde Felix tarafından oluşturulan Facebook Lasso, TikTok’a Rakip Olarak Geliyor | Kullanıma Ne Zaman Sunulacak? başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 112 kez görüntülenmiş, 0 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Tiktok
Konu Başlığı Facebook Lasso, TikTok’a Rakip Olarak Geliyor | Kullanıma Ne Zaman Sunulacak?
Konbuyu başlatan Felix
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan Felix

Felix

Üye
Üye
Katılım
1 Ocak 2020
Mesajlar
100
Puanları
16
Son zamanların en popüler kısa video paylaşım platformu TikTok uzun bir süre tüm platformlarda reklam vererek hayatımıza neredeyse zorla girdi. Milyonlarca kullanıcı tarafından kullanılan TikTok uygulaması uzun bir süre iPhone telefonlara en çok indirilen uygulama olma özelliğini korudu. Bir süre rakipsiz olan kısa video uygulamasına Facebook alternatif bir uygulama olan Lasso uygulamasını geliştirdi.

Facebook kaybettiği genç kitleyi geri kazanmak için popüler uygulamanın bir benzerini çıkarmaya karar verdi. Facebook Lasso, ABD kullanıcıları için test sürümü olarak bir süre önce kullanıma sunuldu. TikTok uygulamasında en çok şikayet edilen kısımları ve yaşanan sorunları araştıran geliştirici ekip özellikle TikTok uygulamasında hesap erişimlerini kaybeden ve hesabını tekrar geri alamayan kullanıcıları Lasso platformuna çekmeyi planlıyor.

Diğer bir sıkıntılı konu ise video indirme özelliğinin tüm kullanıcılara açık olmasıydı. TikTok uygulamasında videoları indirilen ve Fake hesaplar açılan kullanıcılar bu durumdan oldukça fazla şikayetçiydi. Facebook Lasso ekibi bu konuyu değerlendirdi ve Lasso video indirme özelliğini uygulamaya eklemeyi düşünmüyorlar. Kişiler Lasso üzerinde sadece kendi videolarını galeriye kayıt edebilecekler.


Bu bağlamda güvenlik açıklarını ve kullanıcı deneyimlerini en iyi şekilde geliştirmeye çalışan Facebook Lasso, çok yakın zamanda tüm dünyada kullanılabilecek. Test aşamasının başarılı geçmesi ile güncel versiyonun Google Play Store ve App Store üzerinden tüm dünyada yayınlanması bekleniyor.


Facebook Lasso kısa video uygulamasının ABD üzerinde yayınlanan sürümünü telefonunuzda bölge seçeneklerini değiştirerek indirebilirsiniz. Uygulamanın test sürümünde dublaj özelliği ve kısa video özelliği kullanılabiliyor.
 

Bu içeriği görüntüleyen kullanıcılar (Kullanıcı: 0, Ziyaretçi: 1)