Neler yeni

TikTok Uygulamasından Para Kazanılabilir Mi?

Konu Bilgileri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Tiktok kategorisinde Felix tarafından oluşturulan TikTok Uygulamasından Para Kazanılabilir Mi? başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 105 kez görüntülenmiş, 0 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Tiktok
Konu Başlığı TikTok Uygulamasından Para Kazanılabilir Mi?
Konbuyu başlatan Felix
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan Felix

Felix

Üye
Üye
Katılım
1 Ocak 2020
Mesajlar
100
Puanları
16
Son zamanların en popüler uygulamalarından biri olan Musical.ly yeni adı ile TikTok her geçen gün kullanıcı sayısını arttırmaya devam ediyor. Platformun yaygınlaşması ve kullanım oranlarının artması ile birlikte TikTok fenomenleride artmaya başladı. Peki TikTok fenomenleri kaç para kazanıyor? TikTok para kazanma ve ödeme işlemi nasıl yapılıyor?

Kısa video paylaşı, düet ve dublaj uygulamaları ile kullanıcıların ilgisini kısa sürede çeken TikTok uygulamasında herkes takipçi sayısını arttırmaya çalışıyor.

TikTok dönem dönem düzenlediği yarışmalar ile ciddi ödüller dağıtıyor bu kısa video yarışmalarını yakından takip edip ciddi gelir elde edebilirsiniz. En son 1 Milyon yıldız yarışmasında kazananlara 100.000TL para ödülü verildi. Yarışmaları TikTok ana sayfadaki duyurular bölümünden takip edebilirsiniz.

Diğer sosyal medya uygulamalarında olduğu gibi TikTok uygulamasından reklam ve sponsorluk alarak para kazanmak mümkün. Özellikle kısa video reklamlarının olması muhtemel olan uygulamada takipçi sayınız ne kadar fazla ise o kadar reklam alma şansınız olacaktır.

Uygulamanın Türkiye üzerinde popülerliğinin artması ile reklam verenler bu tarafa yönelmeye başlıyor. Artık görsel hareketsiz reklamlar çok fazla ilgi görmüyor. Popüler kişilerin yaptığı video reklamların dönüş oranlarının çok fazla olduğu firmalar tarafından net bir şekilde bilinmekte, bu durumda Tik Tok uygulaması gelir elde etmek için ciddi bir pazar haline gelebilir.
TikTok uygulamasında reklam ve sponsorluk alabilmek için profilinize mutlaka iletişim bilgilerinizi eklemelisiniz. Diğer sosyal ağları profilinize ekleyerek reklam verenlerin sizi bulmalarını kolaylaştırabilirsiniz.

TikTok uygulamasında takipçi sayınızı arttırabilirseniz yani popüler olabilirseniz reklam almamanız için hiçbir engel yok. Video reklamlarlar her zaman hareketsiz görsel ve metin reklamlarına göre daha fazla ilgi çekmektedir. Firmalar bu platforma kayıtsız kalmayacaktır.

TikTok uygulamasında sponsorluk almak istiyorsanız sosyal medya ajanslarına kayıt olabilir yada profilinize iletişim bilgilerinizi ekleyerek reklam verenlerin sizinle daha hızlı iletişime geçmesini sağlayabilirsiniz.
 

Bu içeriği görüntüleyen kullanıcılar (Kullanıcı: 0, Ziyaretçi: 1)