Neler yeni

ÜÇ ARKADAŞIN HAYAT KURTARAN ÜÇ DUASI

Konu Bilgileri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Benim Özgün Kanalım kategorisinde angelia tarafından oluşturulan ÜÇ ARKADAŞIN HAYAT KURTARAN ÜÇ DUASI başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 33 kez görüntülenmiş, 0 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Benim Özgün Kanalım
Konu Başlığı ÜÇ ARKADAŞIN HAYAT KURTARAN ÜÇ DUASI
Konbuyu başlatan angelia
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan angelia

angelia

Üye
Üye

ÜÇ ARKADAŞIN HAYAT KURTARAN ÜÇ DUASI Mağaradaki üç kişinin duası. Bir hadisi şerifte Peygamberimiz (s.a.v.) . Sizden önce yaşayan hürmetlerden 3 kişi yola çıktı. Onlar yürürken birden yağmur bastırdı yağmurdan korunmak ve biraz dinlenmek için bir mağaraya sığındılar onlar mağaraya sığınınca dağdan kayan bir taş yuvarlanıp mağaranın ağzını üzerlerine kapadı. Ne yaptılar ne kadar uğraştılarsa o kayayı bir santim bile kımıldatamadılar. Ve sonra aralarından biri bizi bu kayadan sahil amellerimizi şefaatçi kılarak Allah’a yapacağımız dualar kurtarabilir dediler. Bunun üzerine birincisi şöyle dedi. 1.Adam: – benim yaşlı anne ve babam vardı ben onları çok kollar akşam olunca onlardan önce ne ailemden ne hayvanlarımdan hiçbirini yedirip içirmezdim 1 gün ağaç arama işi beni uzaklara attı eve döndüğümde 2’si de uyumuştu onlar için süt sağdım hala uyumaktaydılar. Onlardan önce aileme ve hayvanlarıma yiyecek vermeyi uygun bulmadım anne ve babamı uyandırmaya da kıyamadım

Bu içeriği görüntüleyen kullanıcılar (Kullanıcı: 0, Ziyaretçi: 1)