Neler yeni

Web Sitesine & Sayfasına Telefon, Mail, ,SMS, Skype Bağlantısı Ekleme

Felix

Üye
Üye
İnternet sitelerindeki bağlantılar aracılığı ile müşterilerle daha hızlı iletişime geçilebiliyor. Bunun için yapmanız gereken müşteriler ile aranızda iletişim kanalı oluşturacağınız bağlantıyı sitenize eklemek olacaktır. Örneğin, internet sitenize bir SMS bağlantısı ekleyebilirsiniz. Bu sayede müşteriniz numara kopyalama kaydetme gibi vakit kaybettiren işlemlerle uğraşmadan linke tıklayarak sizinle anında mesajlaşmaya başlayabilir. Benzer bir durum mail için geçerlidir. Çoğu kişi mail adresini açıp, gönderici adresi kopyalayıp mail atmak istemez. İnternet sitenize mail bağlantı linki ekleyerek tek tuşla mail gönderim ekranının açılmasını sağlayabilirsiniz.

Web sitesine “Telefon, Mail, ,SMS, Skype” bağlantısı eklemek için aşağıdaki kodları kendi bilgilerinize göre güncelleyip bağlantı göndermek istediğiniz metin yada simgeye link olarak eklemeniz gerekmektedir.

Web sitesine telefon bağlantısı ekleme; Web sitesinde aşağıdaki kod ile oluşturulan linke tıklandığında belirtilen numarayı arama ekranı açılmaktadır.

  • tel: – bir telefon görüşmesi yapın
tel:05391231212

Web sitesine mail bağlantısı ekleme; Web sitesinde aşağıdaki kod ile oluşturulan linke tıklandığında belirtilen mail adresine mail gönderim ekranı açılmaktadır.

  • mailto: – bir e-posta uygulaması açın
mailto:admin@youtubedestek.com

Web sitesine Skype bağlantısı ekleme; Web sitesinde aşağıdaki kod ile oluşturulan linke tıklandığında belirtilen adres ile Skype görüşme ekranı açılmaktadır.

  • callto: Skype’ı aç


Web sitesine SMS bağlantısı ekleme; Web sitesinde aşağıdaki kod ile oluşturulan linke tıklandığında belirtilen numara ile mesajlaşma ekranı açılmaktadır.

  • sms: – kısa mesaj gönder
sms:5391231212

Web sitesine Faks bağlantısı ekleme; Web sitesinde aşağıdaki kod ile oluşturulan linke tıklandığında belirtilen numara ile faks gönderim ekranı açılmaktadır.

  • faks: – faks gönderme
faks:02121231212
 

Bu çeriği görüntüleyen kullanıcılar (Kullanıcı: 0, Ziyaretçi: 1)