Neler yeni

Yıldız Yayıncı ‘Ninja’ Fortnite Sayesinde Milyon Dolarlar Kazandı

Felix

Üye
Üye
Fortnite’ın 2018 yılının en önemli oyunlarından biri olduğu inkar edilemez bir gerçek. Oyunun popüler hale gelmesi ile yayıncılar da ilgilerini bu yana yöneltmişti. Oyunun en önemli yayıncılarından ‘Ninja’ ise geçtiğimiz günlerde Fortnite sayesinde milyonlarca dolar kazandığını açıkladı.

CNN‘e açıklama yapan ‘Ninja’ takma isimli Tyler Blevins, geçtiğimiz yıl Fortnite oynayarak 10 milyon dolar kazandığını belirtti.

Ninja’nın canlı yayın platformu Twitch’te 12.5 milyon, YouTube’da ise 20 milyon takipçisi bulunuyor. CNN’e yaptığı açıklamada gelirin büyük bir bölümünün YouTube ve Twitch üzerindeki reklamcılardan geldiğini, aynı zamanda Samsung ve Red Bull’dan da sponsor gelirleri kazandığını belirtti.


Ünlü Fortnite oyuncusu geçtiğimiz Mart ayında Twitch’te görüntülenme rekorunu kırarak büyük bir kitle tarafından tanınmıştı. Yayıncının ünlü Rap şarkıcısı Drake ile yaptığı yayın canlı olarak yaklaşık 600,000 kişi tarafından izlendi. Yayıncı böylece Twitch rekorunu kırmış oldu. Ninja ayrıca platformda 10 milyon takipçiye ulaşan ilk yayıncı oldu.

Fortnite 2018’e adeta damgasını vurarak kültürel bir fenomen haline geldi. Epic Games oyun sayesinde 3 milyar dolar kar ettiğini açıklamıştı.
 

Bu çeriği görüntüleyen kullanıcılar (Kullanıcı: 0, Ziyaretçi: 1)